Stipendiater Lindengymnasiet 2018

Programgemensamma ämnen

”för goda studieprestationer inom programgemensamma ämnen”

Louise Hallgren EK15A

Julia Dahlqvist EK15B

Emilia Pettersson HA15

Moa Sjöholm HT15

Markus Andersson RL15

Simon Åhlund VF15

Gymnasiegemensamma ämnen

”För att du med en positiv inställning kämpat väl och tagit ansvar för dina studier i gymnasiegemensamma ämnen.”

Edith Skogfeldt EK15A

Samuel Schön EK15B

Alicia Svartling HA15

Moa Sjöholm HT15

Elin Pettersson RL15

Anton Antmar VF15

Programstipendium

”Eleven skall ha bedrivit framgångsrika studier med gott resultat. Eleven skall ha visat mognad och ansvarstagande för sina studier. Eleven ska ha visat god samarbetsförmåga och bidragit till ett gott arbetsklimat i gruppen”

Vilma Johansson EK15A

Frida Fredriksson EK15B

Felicia Viberg HA15

Alice Carlsson HT15

Diego Navea Gomez RL15

Simon Åhlund VF15

Betygsmässigt bästa elev per program

Sofija Zec EK15B

Alicia Svartling HA15

Alice Carlsson HT15

Elin Pettersson RL15

Jonatan Göransson VF15

Bästa elev betygsmässigt, hela skolan

Sofija Zec EK15B

Stipendium Sörmlands Närkes Gille

”Eleven skall ha gjort framsteg i studierna, varit en god kamrat och föredöme för andra”

Keven Lennartsson RL15

Stig Blombergs Stipendium

"Till elev på ekonomisk utbildning med goda studieresultat samt personliga egenskaper som uppträdande och kamratskap"

Vilma Johansson EK15A

Sörmlands Sparbanks stipendium

”Till elev som visat goda studieresultat genom intresse och engagemang”

Elin Eriksson EK15B

Josefin Håkansson HA15

Evelina Sundin HT15

Amadeus Escobar RL15

Anton Antmar VF15

Västra Sörmlands Näringsliv

”Bästa UF-företag.”

Green light UF

Martin Selin

Daria Avdeenko

Hampus Persson

Tilde Haraldsson

VVS-Branschens yrkesnämnds elevstipendium

"Elev som utmärkt sig genom gott samarbete och kamratskap, noggrant arbete och initiativförmåga och som har visat stort intresse för och nyfikenhet på yrket och sin utbildning"

Jonatan Göransson VF15

-

Duveholmsgymnasiet och KTC stipendier

Duveholmsgymnasiets premium till skolans betygsmässigt bästa elev

Louise Svensson SA15A

Katrineholms Tekniska Colleges premium till skolans betygsmässigt bästa elev

Emma Olsson NA15

KTC Intressenter stipendium till avgående elever på KTC

Oskar Jonsson FT15LÄR

John Karlsson FT15TRA

Nico Riekkinen FT15PER

Samuel Persson EE15AUT

Erik Österman EE15ELT

Emma Olsson NA15

Sigge Tolbäcken Eliasson NA15

Sandra Larsson NA15

Moa Seth NA15

Agustin Palomino NA15

Rahe Mohammad Hamid IN15

Anton Swärd BA15

Adrian Hellström BA15

Edvin Gibro TE15

Felicia Larsson TE15

Gabriel Hult TE15

Södermanlands och Nerikes Gilles stipendium

Mohamed Ali Mohamed SA15B

Sörmlands Sparbanks premier:

Sara Persson SA15A

Clara Bössa VO15AB

Malte Bergman ES15EM

Lisa Magnell NA15

Julia Pettersson SA15A

Lovisa Wistrand ES15EM

Amanda Nykvist SA15A

Joel Thornell TE15

Amela Grozdanic NA15

Rasmus Sjöö TE15

Sörmlands Sparbanks kulturstipendium

Jessica Karlsson ES15EM

Erik Karlsson ES15EM

Makarna Brisefalks stipendium

Anna Nguyen ES15EM

HerrKlubben FrackFronts kulturstipendium

Kajsa Lövgren Olofsson SA15A

Katrineholms Rotaryklubbs resestipendium (åk 2)

Ebba Magnusson SA16A

Vendela Falk SA16B

Frida Zetterstrand SA16B

Mikaela Boscanin TE16

Sandra Radulovic NA16

Selma Öz NA16

Wilma Bäck NA16

Daniella Soume Wihlborg SA16B

Oliver Friberg SA16B

Vendela Raud Capdevila SA16B

Katrineholm-Backa Rotaryklubbs stipendium Yrkesinriktade program

Oskar Nejdstam BA15

Tim Pettersson FT15LÄR

Victor Rosén EE15AUT

Sveriges Byggmästareförenings Fond

Jesper Frisk BA15

Albert Karjalainen BA15

Arvid Karlsson BA15

Oskar Malmsten BA15

Hugo Klarén BA15

Lucas Palm BA15

Simon Wadman BA15

Gabriel Österberg BA15

Elverkets stipendiefond

Christopher Viktorsson EE15AUT

Sveriges Åkeriföretag Öst

Johan Zuzic FT15TRA

Motorbranschens Riksförbund Södermanland

Jacob Holst FT15PER

Byggnadsindustrins yrkesnämnd, Bästa elev Södermanland

Robin Kall BA15

Ellwynska stiftelsens stipendium

Matilda Pettersson VO15AB

Svea och Ivar Gustafssons donationsfond

Hanna Eriksson VO15AB

Emil Söderstierna VO15AB

Jonilda Peksani VO15AB

Alice Bössa VO15CD

Elin Vallin VO15AB

Carl Cedergrens Minne

Stefanie Juvonen AHV

My Andersson EV

Wilma Sundelius EV

Vincent Borgqvist FAB

RFHL

Ahamed Eed Jama IPC

Vingåkers Ryttarförening

Tobias Karlsson IPB

Hanna Roozbayani IPB

Lizette Karlqvist IPD

Katrineholms Kuriren

Abdi Nasir Ahmed Abdullahi IPB